79. [Pro]Test! – Open Space

[Pro]Test je komunita testerů převážně v Praze, která každé poslední úterý v měsíci pořádá prezentace a workshopy. Kdo čte tento web a nezná [Pro]Test má velký nedostatek a doporučuji si doplnit vzdělání. 😀

Proč zmiňuji tento konkrétní, protože jsem si zamilovala koncept, který jsme měli možnost vyzkoušet. Open space technology. Přímo na místě jsme měli 3 stanoviště 3 časové bloky a 3 simultánně probíhající témata. Téma může navrhnout každý, mluví všichni, poslechnout si můžete co chcete a odejít nebo přijít dle libosti. Bližší detail a mnohem lepší popis máme na webu [Pro]Testu pro-test.info.

Měla jsem tou dobou rozepsaný článek ohledně motivace a proč dělat testing (viz Proč to děláme) a navrhla jsem tedy jedno z témat „Motivace a profesní růst“ – ani zdaleka jsem nečekala, že si odnesu tolik poznatků, rad, tipů na knížky a pozitivní energie. Zaplavil mě příjemný pocit „být mezi svými“. Vznikl nám krásný seznam zajímavé četby:
Radikální otevřenost – Kim Scott
Cílená zpětná vazba – Eva Reitmayerová
Five dysfunctions of a Team – Patrick Lencioni
7 návyků skutečně efektivních lidí – Stephen Covey
Pozitivní leader – Jan Mühlfeit
Konec prokrastinace – Petr Ludwig
– Enneagram – Don Richard Riso, Russ Hudson

Na konci těchto časových slotů (sessions) je krátké shrnutí pro všechny ostatní. (stalo se mi, že jsem chtěla být na dvou tématech a v jednu chvíli jsem seděla uprostřed 😀 )

Reakce a ohlas byl velmi kladný, tak doufám, že to zas brzy zopakujeme!
P.S. vzniklo spousty super fotek -> Přístupná GDrive složka

You May Also Like

About the Author: Sandra Atiová