Hackathon – Clash of TestStack

Před měsícem proběhl Hackathon – Clash of TestStack.
Pokud patříte mezi moje přátele na FB, nebo mě sledujete na LI, tak už jsem vás spamovala tolikrát, že netřeba číst dále. 🙂

Hackathon, Clash, TestStack a další cizí pojmy
Nejdřív by bylo dobré vysvětlit co to vlastně v češtině znamená.
Wikipedie – Hackathon (také hack day nebo hackfest) je akce, při níž programátoři, případně ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu. Jejich funkce může být čistě vzdělávací, v řadě případů je však cílem vytvoření konkrétní IT aplikace. Předem je oznámeno také zařízení nebo systém, na kterém se vyvíjí.
Clash – střetnutí
TestStack – tady si dovolím vlastní vysvětlení – soubor / sada nástrojů, které tester / vývojář používá pro kompletní otestování aplikace nebo softwaru. Např. na GUI – Selenium, na API – Postman, na performance JMeter. Podle toho kdo s čím umí a co komu sedí.

Pointa?
Zjistit kdo má ten „nejlepší“ TestStack, kterým se aplikace otestuje. Ve spolupráci s dalšími organizátory [Pro]Testu jsme uspořádali klání testerských týmů. Měli celý den na to otestovat webovou aplikaci fiktivní banky, která sloužila pro zažádání o půjčku – vše opravdu jen fiktivně. 🙂
Na konci dne každý tým prezentoval svojí práci, co za nástroje a technologii použili na co přišli, co se jim osvědčilo apod.
Na každém projektu se jako testeři potkáváme s jinými nástroji, s jinými metodami a postupy. Nikde neexistuje zaručený postup co využít.

Motivace?
Pro vítězné týmy bylo připraveno tolik cen, že měli problém je odnést. Poháry vytištěné na 3D tiskárně, powerbanky, chytré náramky, vstupenky na TesenaFest, dárkové koše, slevy na školení, klíčenky, cool nálepky, drobné předměty od sponzorů, luxusní trička… Moc toho bylo moc.
Nejdůležitější cena, kterou si odnesli všichni, byli vědomosti. Sdílené know-how v podmínkách, se kterými se reálně potkáváme na projektech, krásně naservírované, komentované, se zdrojovými kódy, postupy, popisy – prostě paráda. Tohle jinde jen tak nenajdete.

Kde se dozvědět víc?
Protože bych v tomto článku akorát kopírovala informace, které už jsou jinde zachycené, raději přidám odkazy.
Videopozvánka na Hackathon, která vznikla velmi punkově 😀
Video popisující Hackathon od nápadu až do konce – Clash of TestStack – Behind the scenes
Livestreamy z místa činu na [Pro]Tesťáckém FB
Sociální sítě – LinkedIn, Facebook, Twitter, Web, Slack [Pro]Testu
Fotky a videa – na otevřené složce Google Disku (pokud máte foto, určitě přidejte)

Poděkování
Za celým nápadem a aplikací stojí Radim Daniel Pánek, sponzory oslovoval Tomáš Přibyl, akci moderovala Lucie Nová, o blaho všech zúčastněných se starali Markéta Čonka a Libor Šimo, morální podporu z Brna zajistil Radek Kitner.
Úžasní lidé, kolegové a kamarádi. 🙂

You May Also Like

About the Author: Sandra Atiová