Zdroje vzdělávání

„Odkud to všechno víš?“

Otázka tak častá až mi to lichotí. 🙂 Pro vlastní přehlednost, jsem sestavila přehled zdrojů, ze kterých čerpám.

Knihy
Určitě letos založím čtenářský deník, do té doby místo mého blogu doporučuji přečíst Radikální Otevřenost od Kim Scott, nebo třeba Proč Spíme, kterou napsal Walker Matthew.

Online svět
Ted – Nemyslím knihu „Mluvte jako Ted“ ale platformu, která schraňuje přednášky na všechna možná témata. Musím zmínit moji nejoblíbenější Uvnitř mysli mistra prokrastinátora.
Udemy – také platforma, kterou nemusím představovat, zde mohu velmi doporučit výbornou přípravu na ISTQB FL. Hromada otázek, která mě osobně byla přínosem https://www.udemy.com/course/istqb-foundation-level-2018-syllabus-exams/ .
StickyMinds – nekonečná studnice zajímavých článků.
Ministry of Testing – i bez předplatného se dozvím, co teď „frčí“ v QA světě, nemám zkušenost s jejich kurzy, ani s jejich podcastem, pro mě osobně první web o testingu, ze kterého jsem začala čerpat.
Reddit – prostor r/QualityAssurance často obsahuje zajímavé poznatky, tipy, ale i dotazy.
The Little Tester a MonkeyUser – perfektní komiksy pro zasmání. 🙂

Offline svět
Konference – vyplatí se investovat. O konferencích, které jsem absolvovala a co mi přinesly jsem už psala. Pokud pracujete sami na sebe, doporučuji si určit roční rozpočet na vzdělávání.
ProTesty – moje srdeční záležitost, komunita o které mluvím kudy chodím.
Tesena Breakfast Club – ranní setkání s bohatou snídaní a ještě bohatším programem na nejrůznější testerská témata.
Povídejte si – vím, že jsme ajťáci (tedy často i tišší osobnosti), ale zkuste se kolegů v práci, nebo kamarádů, pracujících v podobném oboru zeptat, co teď řeší, na čem pracují, s čím zápasí, nebo co se jim povedlo. 🙂

Co stojí za zmínku
I když to není vyloženě zdroj informací, tak bych ráda zmínila platformu uTest. Tato webová stránka slouží pro sjednocování testerů z celého světa a to za jediným účelem – testovat. Nerada bych to nazvala shromaždištěm freelancerů, ale asi to tak je. Společnosti, které vyvíjí software, nebo hardware mají možnost tuto platformu využít pro oslovení dobrovolníků, kteří mohou pomoci s testováním produktu. Protože nic není zadarmo, testeři jsou placení dle chyby, kterou odhalili. Podmínky jednotlivých testovacích kol jsou různé a proto doporučuji si vše na webu uTest prostudovat.
Duolingo – aplikace pro procvičování anglického jazyka. Svého času mi byla přínosnější, než hodiny angličtiny ve škole.
Knihy Google play – asi budu jediná, kdo na to přišel až po cca roce. Ale věděli jste, že když čtete knihu např. v angličtině a prstem označíte konkrétní slovo, nabídne se výkladový slovník? Ehmmm…. Takže už žádné vymlouvání a šup šup číst cizojazyčnou literaturu.

You May Also Like

About the Author: Sandra Atiová